Aj keď dôvody trendu jedenia menej mäsa sa líšia podľa rôznych zdrojov, jedno je isté – jedenie mäsa je na ústupe. Krajiny ako Amerika, Nemecko alebo Slovensko konzumujú menej mäsa v porovnaní s predošlými desaťročiami. Medzi hlavné dôvody patrí zdravie, preferencia zdravších či čistejších jedál a ekológia. Niektoré prieskumy uvádzajú zníženú spotrebu mäsa u 26% Američanov, iné až u 41%. Podobný trend bol pozorovaný aj v iných krajinách ako napríklad v Nemecku. Na Slovensku je ale tento trend ešte výraznejší – Slováci znížili celkovú spotrebu mäsa z roku 1990 na rok 2015 o 40%!

Rýchlo rastúci trend rastlinných alternatív rastie vďaka viacerým podliehajúcim dôvodom:

  • zdravie – rastlinná strava pomáha znižovať problémy s obezitou, cukrovkou alebo rakovinou
  • ekológia – produkcia mäsa je jedným z hlavných dôvodov krízy životného prostredia – tvorí veľkú časť všetkých skleníkových plynov
  • empatia – ľudia sa dozvedajú čo sa deje v zákulisí produkcie mäsa a nechcú to už ďalej podporovať
  • čistejšie produkty – rastlinná strava je pripravená jednoduchším spôsobom, jasnými ingredienciami, bez potreby využívania antibiotík, neobsahuje bočné – nežiadúce látky v porovnaní s mäsovými výrobkami (v ktorých častokrát poriadne nepoznáme všetky ingrediencie alebo postup prípravy).

 

Cieľový zákazník už je každý

Niekoľko rokov dozadu sa výrobcovia rastlinných jedál a alternatív k mäsovým jedlám zameriavali na vegetariánov či vegánov, ktorých počet rastie rýchlo, no stále tvoria menšiu časť celého trhu. Dnes už tieto biznisy ale vedia, že drvivá väčšina ľudí chce jesť zdravšie a čistejšie produkty, ktorých výroba je jednoduchá a neničí planétu. Je to prirodzený vývoj spojený s novými informáciami a ich dostupnosťou – každým dňom sú ľudia vzdelanejší ohľadom zdravších možností stravovania a tie menia ich nákupné zvyky. To zároveň zvyšuje dopyt, čo pomáha novo vzniknutým firmám rozvíjať sa a zlepšovať alebo rozširovať svoju ponuku produktov.

Viac ako tretina US konzumentov napríklad preferuje rastlinné alternatívy mäsa alebo mlieka.

Samozrejme veľkú rolu hrá aj širšia ponuka a dostupnosť alternatív k mäsu, ktorá rastie každým dňom.

Zmena v konzumácii mäsa v Amerike je dobre viditeľná v tomto grafe:

  • po prvý krát v histórii prestala spotreba mäsa rásť, v posledných rokoch klesá
  • stúpa spotreba hydiny – keďže červené mäso bolo označené ako karcinogén. Je ale rozumné očakávať aj pokles v trende jedenia hydinovy s rastúcimi možnosťami zdravších rastlinných možností a alternatív mäsa. Rast môže byť spôsobený preferenciou fast-food reštaurácií používať lacnejšie hydinové mäso
  • 2016 a 2017 sú odhady, nie aktuálne čísla

Zníženie spotreby mäsa na Slovensku je ešte výraznejšie: