Určite sa každý z nás stretol už s ľuďmi, ktorí sa rozhodli vynechať mäso zo svojho jedálnička. Títo vegetariáni, vegáni, zelení bio ľudia vám pripadajú ako z mimoplanetárneho priestoru. Prečo by ste sa mali vzdať pokrmu, ktorý je na našich tanieroch už pekných pár storočí? Hlavné dôvody zosumarizovalo toto video, ktoré sme Vám preložili (preklad pod videom):

5 reasons why you should eat less meat

Eating less meat is vital in the fight against climate change

Posted by The Conversation UK on 26. apríl 2017

Veľký dopad na životné prostredie

Chov zvierat na mäso má na konte 18% emisií CO2 vyprodukovaných do ovdzušia, no zmeny sa nedejú len hore. Veľkochovy prispievajú k odlesňovaniu a ničeniu pôdy – pralesov pre pestovanie potravy pre zvieratá. Veľká koncentrácia jedného druhu zvierat tiež ničí biodiverzitu našej prírody.

Neefektívna produkcia

Produkcia mäsa si je náročná na vzácne a neobnoviteľné zdroje ako je voda a pôda. Na výrobu len 1kg hovädzieho mäsa sa spotrebuje 25kg obilia a 15 000 litrov vody, ktoré by mohli byť efektívnejšie využité na pestovanie plodín pre priamu spotrebu ľudí.

Utrpenie zvierat

Či už človek rešpektuje alebo nerešpektuje zvieratá ako cítiace tvory mal by vedieť čo sa za týmto priemyslom skrýva. Kompetentní ignorujú ich welfare tak, že ich držia v podmienkach, ktoré sa jednoznačne dajú vyhodnotiť ako nedostačujúce. Zviera má príliš málo priestoru aby sa mohlo otočiť, ľahnúť si či vykonávať svoje prirodzené a základné potreby.

Pozor na zdravie

Jeden z najpoužívanejších farmaceutických výrobkov v mäso-priemysle sú antibiotiká. Konzumácia živočíšnych výrobkov teda zvyšuje prísun tejto medicíny do tela. Jeden z následkov je rezistencia mnohých kmeňov baktérií voči antibiotikám, čo zhoršuje a  komplikuje liečbu chorôb.

Etika-neetika

Nechajme doby minulé minulými a pozrime sa ako sa vieme dnes stravovať. Máme veľký výber potravín, ktoré dokážu mäso nahradiť tak, že naše nutričné potreby sú naplnené. Je teda našou povinnosťou sa ako novodobá spoločnosť rozhodnúť či pôjdeme cestou utrpenia, ktoré je páchané na zvieratách a planéte alebo zavedieme nový prístup a vyberieme si iné – lepšie zvyky v stravovaní.